KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12487315
nr 1248 7315
Johan Kahl
(1831-1905), Sverige
Akvarell, Visby, 1868, signerad. 24x17
Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 15 april 2019
kl 20:54:54
1.500 kr
1.600 kr
1.800 kr
Johan Kahl
Läs mer om Johan Kahl